стандарти
EN 343- захисний одяг - захист від дощу.
стандарт визначає два параметри, обидва за шкалою від 0 до 3: опір проникненню води - що означає рівень просочування одягу і його стійкість до проникнення пара - що означає рівень"дихання" одягу. Він також визначає захисні властивості від негоди, вітру, температур вище-5 ° с.
EN 342 - захисний одяг - Комплекти та вироби одягу для захисту від холоду.
стандарт визначає вимоги та методи випробувань одягу, призначеного для захисту від низьких температур - комплектів одягу, наприклад, двокомпонентного одягу, комбінезонів та індивідуального одягу. Одяг, що відповідає вимогам цього стандарту, може використовуватися при температурі нижче-5 ° c, наприклад, в холодильних камерах.
EN 14058 - захисний одяг - Одяг для захисту від холоду.
стандарт визначає вимоги і методи випробувань окремих елементів з комплектів одягу, призначених для захисту від переохолодження в середовищі з помірно низькими температурами (вище-5 ° c). Такий одяг зазвичай не повинен бути виготовлений з водонепроникних або герметичних матеріалів, але може захистити від місцевого холоду (наприклад, лише жилет).
EN ISO 11611 - захисний одяг для використання під час зварювання і в суміжних процесах.
стандарт визначає вимоги і методи випробувань, що застосовуються до захисного одягу, призначеного для людей, що займаються зварюванням (зварювальний одяг) і суміжними роботами з близьким рівнем небезпеки. Захисний одяг цього типу захищає від іскор, короткого контакту з полум'ям, ультрафіолетового і теплового випромінювання, а також від невеликих крапель розплавленого металу. В обмеженій мірі також гарантує електричну ізоляцію від проводів, що знаходяться під постійною напругою до 100 В.
EN ISO 11612 - захисний одяг для працівників, що піддаються впливу гарячих факторів.
одяг призначений для захисту працівника від короткочасного контакту з вогнем і обмеження поширення полум'я (літерний код: A1, A2) і захисту від принаймні одного типу гарячого агента. Гарячими факторами можуть бути: конвекційне тепло (буквений код: B1, B2, B3), теплове випромінювання (буквений код: C1, C2, C3, C4), великі бризки розплавленого алюмінію (буквений код: D1, D2, D3), великі бризки розплавленого заліза (буквений код: E1, E2, E3), контактне тепло (буквений код: f1, f2, f3).
EN ISO 20471 - попереджувальний одяг з високою видимістю.
стандарт встановлює вимоги до попереджувального одягу, що сигналізує про присутність людини в різних погодних умовах, при нічному, денному світлі і при світлі фар. Він встановлює вимоги до кольору і відбивної здатності, мінімальних поверхонь і розташування матеріалів, а також зобов'язує надавати інформацію про спосіб прання і максимальній кількості одягу, яким може піддаватися одяг, для підтримки належного рівня захисту. Стандарт ділить одяг на три категорії видимості - визначає мінімальну площу відображають матеріалів в м2. Категорія 1. позначає найнижчий a 3. найвищий рівень видимості.
EN 14126 - одяг для захисту від біологічних факторів.
у поєднанні з відповідним стандартом для одягу, що захищає від хімічних речовин, дає можливість захисту від інфекційних агентів (мікроорганізмів), присутніх в пилу, аерозолі або рідини (позначення типу з суфіксом "-b", наприклад "Тип 3 - b").
EN 1073-2 - одяг для захисту від радіоактивних забруднень.
стандарт, що встановлює вимоги до одягу, призначеного для забезпечення захисту від проникнення радіоактивних частинок. Однак цей одяг не забезпечує захист від радіоактивного випромінювання.
EN 13034 - одяг для захисту від рідких хімічних речовин.
стандарт, що встановлює вимоги до одягу, що захищає в обмеженій мірі від рідких хімічних речовин (Тип 6). і перед розпиленням рідини і короткочасним контактом з рідкими хімічними речовинами.
EN 13982-1 - одяг для захисту від твердих частинок.
стандарт встановлює вимоги до одягу, що захищає все тіло від пилу, тобто твердих частинок хімічних речовин, що плавають у повітрі (Тип 5).
EN 14605 + A1 - одяг для захисту від рідких хімічних речовин.
стандарт встановлює вимоги до одягу, що захищає все тіло або окремі його частини від впливу хімічних речовин, присутніх у вигляді струменя рідини (Тип 3) або у вигляді розпилення (Тип 4).
EN 61482-1-2 - одяг для захисту від теплових небезпек, викликаних дією електричної дуги.
стандарт визначає методи випробувань матеріалів і виробів одягу, призначених для працівників, що знаходяться в місцях виникнення електричної дуги. Це не електричний ізоляційний захисний одяг, а це означає, що його не можна використовувати як захист від ураження електричним струмом. Він служить захистом від впливу електричної дуги - від полум'я, високої температури і відколів рідкого металу.
в рамках стандарту виділяються 2 класу – в залежності від ступеня захисту при напрузі 400 в/50 Гц і тривалості дуги 0,5 з:
клас 1-4 ка
клас 2 – 7 ка.
PN-EN 943-1 & PN-EN 943-2 - газонепроникний захисний одяг для захисту від впливу хімічних речовин у вигляді газів, парів, рідин і дрібних твердих частинок
Тип 1-одяг з характеристиками газонепроникності. Відповідає вимогам випробування на герметичність згідно PN-EN 464. Захищає весь організм.
Тип 2 - одяг, що не відповідає вимогам випробування на герметичність згідно PN-EN 464. Захист від проникнення небезпечних речовин здійснюється за рахунок надлишкового тиску всередині костюма. Захищає весь організм.
PN-EN 1149 - захисний одяг для захисту від статичної електрики (розсіювання електричного заряду).
стандарт встановлює вимоги до антистатичного одягу, призначеного для використання у вибухонебезпечних зонах.
PN-EN 13758-2+A1 - захисні властивості від впливу УФ-випромінювання.
стандарт встановлює вимоги до маркування одягу, що захищає від ультрафіолетового випромінювання