можливості зварювання пристроєм PM-MMAT-300L
зварювання методом ММА
дугове зварювання обгорнутим електродом також називається методом ММА (Manual Arc Welding) і є найстарішим і універсальним методом дугового зварювання.
у методі ММА використовується обгорнутий електрод, який складається з металевого сердечника, покритого пресованою оболонкою. Між кінцем електрода і звареним матеріалом проводиться електрична дуга. Запалювання дуги має контактний характер, торкаючись кінця електрода до зварюваного матеріалу. Електрод плавиться, і краплі розплавленого металу електрода переносяться через дугу в рідку ванну зварного металу, утворюючи після охолодження зварений шов. Зварювальник підносить електрод у міру його плавлення до зварюваного об'єкту, щоб підтримувати дугу постійної довжини, і одночасно переміщує його плавиться кінець по лінії зварювання. Плавиться оболонка електрода виділяє гази, які захищають рідкий метал від впливу атмосфери, а потім твердне і утворює на поверхні озера шлак, який захищає затверділий метал зварного шва від впливу навколишнього середовища. Коли електрод відсувається від зварюваного предмета, електрична дуга припиняється, і процес зварювання переривається. Після укладання одного стібка шлак необхідно механічно видалити.
основна відмінність від інших методів зварювання полягає в тому, що в методі ММА електроекрод скорочується. У методах TIG і MIG/MAG довжина електрода завжди залишається незмінною, а відстань між держателем і зварним елементом постійно фіксується. У методі ММА, щоб підтримувати постійне відстань між електродом і зварювальним озером, тримач електрода повинен постійно переміщатися в напрямку зварюваного елемента, що призводить до того, що навички зварника відіграють особливу роль.
зварювання TIG
зварювання TIG-це метод, що дозволяє отримати зварні шви найвищої якості. Зварювальна дуга світиться між високотемпературним стійким вольфрамовим електродом кажана і зварним елементом. Інертний газ, від якого метод отримав назву, створює анаеробну атмосферу і запобігає хімічні реакції рідкої зварювальної ванни. В результаті виходять гладкі, рівні і безпірні зварні шви. Сполучна подається вручну або з пристрою подачі дроту.
зварювання TIG можлива для всіх зварюваних металів. Найбільший діапазон застосування - це нержавіючі сталі і кольорові метали, такі як алюміній, мідь і латунь. TIG в основному використовується для виготовлення прикордонного шару зварного шва, тому що зварні шви чисті і без пористі і, таким чином, добре витримують динамічні навантаження.
інертний захисний газ
для зварювання TIG використовується інертний (інертний) газ. Газова атмосфера має захисну функцію-запобігає хімічні реакції з рідким зварювальним озером і нагрітим матеріалом. Це гарантує отримання якісних зварних швів.
в якості захисних газів використовуються благородні гази, такі як гелій, аргон або їх суміші. Аргон використовується найчастіше: він оптимізує властивості випалу і забезпечує особливо стабільну зварювальну дугу. Гелій відводить тепло краще, ніж аргон, забезпечуючи тим самим глибоке і широке плавлення.
вольфрамовий електрод є серцем зварювання TIG. Вольфрам має температуру плавлення 3380 градусів Цельсія, що є найвищим значенням серед усіх чистих металів у періодичній системі елементів. Це гарантує, що електрод не плавиться, тоді як зварювальна дуга, яку він створює, нагріває і розріджує матеріал.
високочастотне запалювання
особливістю зварювання TIG є можливість безконтактного запалювання зварювальної дуги. Швидкі послідовні імпульси високої напруги дозволяють передавати іскри на зварений елемент і стабілізувати дугу зварювання. Для зварника високочастотне запалювання надзвичайно просте в експлуатації. Електрод не може прилипати до зварного елементу, і в зварному шві не утворюються вольфрамові включення.е>