Альтернативою класичним свинцево-кислотним акумуляторам стали гелеві акумулятори. На відміну від останніх, гелеві моделі є необслуговуваними акумуляторами. Це означає, що вони не потребують поповнення електроліту. На їх користь говорить герметичний корпус і електроліт у вигляді гелю. Це гарантує, що він не протікає, тому батарею можна тримати в будь-якому положенні та вона більш стійка до ударів.
Термін служби гелевої батареї
Однією з найбільших переваг гелевих акумуляторів є їх довговічність. Серед представлених на ринку цей тип є найдовшим – при правильному використанні він може прослужити до кількох років. Важливо те, що гелеві батареї також більш стійкі до змін і екстремальних погодних умов.
Автоматичний розряд (25°C)
Гелеві акумулятори можна зберігати протягом багатьох місяців без необхідності заряджати. Їх ємність зменшується до:
• 91% через 3 місяці
• 82% через 6 місяців
• 64% через 9 місяців
Вибір гелевого акумулятора
Відповідні розміри - це ще не все. Вибираючи акумулятор, зверніть увагу на його ємність - вона не повинна бути більше 110% або менше 90% ємності, рекомендованої для пристрою, який ви плануєте живити. Вихідна напруга також важлива, і її значення також має бути дуже близьким до рекомендованого (+/-0,2 В).
Застосування гелевих акумуляторів
Гелеві акумулятори використовуються, серед іншого, у: в мотоциклах, гольф-карах і газонокосарках. Вони також використовуються в джерелах безперебійного живлення, фотоелектричних установках, системах сигналізації та електричних іграшках. Крім того, ці батареї можна знайти в автомобілях з великою кількістю електричних пристроїв, напр. Потім вони використовуються не для запуску автомобіля, а для живлення електронного обладнання.
Гелевий зарядний пристрій
Щоб зарядний пристрій виконував свої функції належним чином і не пошкоджував акумулятор, він повинен мати відповідний струм і напругу. Ці значення будуть відрізнятися на різних етапах зарядки, тому варто вибрати автоматичний зарядний пристрій, який не тільки відрегулює відповідний зарядний струм і напругу, але і вимкнеться, коли батарея буде повністю заряджена.
Напруга: 12 В
Ємність: 100 Аг
Режим очікування (25°C): 13,6 - 13,8 В
Циклічна робота ( 25°C): 14,5–14,9 В
Максимальний струм ініціювання: <30 A
Внутрішній опір (з повністю зарядженою батареєю, 25°C): 3,6 мОм
----------
Ємність (25°C)
---- ------
20 годин: 104 Ah
10 годин: 100 Ah
5 годин: 85 Ah
1 година: 62 Ah
----------
Вплив температури на ємність
----------
40°C: 102%
25°C: 100%
0°C: 85%
-15°C: 62%
----------
Автоматичний розряд (25°C)
----------
Ємність після 3 місяців зберігання: 91%
Ємність після 6 місяців зберігання: 82%
Ємність після 9 місяців зберігання: 64 %
Розміри (ДxШxВ): 333 x 172 x 215 мм
Вага: 31,6 кг
Гвинт M8
Гарантійний термін на гелеві акумулятори 12 місяців*
* - ознайомтеся з умовами гарантії для окремих категорій товарів - пункт 18 гарантії
ВИПРЯМНЮВАЧ
ТЕХНІЧНІ ДАНІ:
Бренд: KRAFT&DELE PROFESSIONAL
Номінальна напруга: 230 В / 50 Гц
Підтримується напруга акумулятора: 6 В і 12 В
Інтенсивність заряджання: 0A - 15A
Процес заряджання: 8-ступінчастий (інтелектуальний)
Робоча температура: від -20°C до 40°C
Ефективність: 98%
Підтримує батареї: VRLA, WET, GEL, EFB, AGM
Вбудований вентилятор, керований MCU
Вага нетто: 0,95 кг
Довжина шнура живлення: 130 см
Довжина шнурів «+» і «-»: 140 см
Розміри: 16x16x7,5 см
4 РЕЖИМИ РОБОТИ:
Постійна напруга: використання постійної напруги для заряджання батареї, перевіряючи, чи зарядний струм не надто високий, зменшуючи його під час процесу.
Постійний струм: означає, що напруга батареї нижча за встановлену напругу зарядного пристрою, але зарядний пристрій підтримуватиме постійний зарядний струм батареї.
Заряджання постійним струмом. Коли напруга батареї наближається до номінальної напруги, а зарядний струм уже низький до встановленого струму, він перейде в режим модуляції плаваючого заряду. Це означає, що батарея заряджена, але постійно перевіряється на перепади напруги та автоматично заряджається змінним струмом.
Заряджання змінним струмом: цей режим підтримує акумулятор у повністю зарядженому стані.
8 ФАЗ ЗАРЯДЖАННЯ:
ЕТАП 1: ДІАГНОСТИКА: аналіз акумулятора, його стану заряду та правильності з’єднань між акумулятором і зарядним пристроєм.
ФАЗА 2: ДЕСУЛЬФАТ: Якщо зарядний пристрій виявить сульфатований акумулятор, він заряджатиметься пульсуючим струмом низької напруги високої інтенсивності, що дозволить видалити сульфат із пластин акумулятора, таким чином відновивши початкову ємність.
ЕТАП 3: АНАЛІЗ: перевірка того, чи акумулятор не пошкоджений і чи може він приймати зарядний струм – запобігає заряджанню пошкодженого акумулятора.
ЕТАП 4: ПЛАВНИЙ СТАРТ: якщо батарея не пошкоджена, заряджання починається з відносно низького струму (приблизно 15%), поступово збільшуючи його значення.
ЕТАП 5: ОСНОВНЕ ЗАРЯДЖАННЯ: заряджання максимальним постійним струмом зі значенням, яке регулюється автоматично залежно від стану заряду акумулятора, доки акумулятор не буде заряджено на 80%.
ЕТАП 6: ОСТАТОЧНЕ ЗАРЯДЖАННЯ: заряджання зі зменшенням струму та постійною напругою, доки акумулятор не зарядиться на 100%.
ЕТАП 7: АНАЛІЗ: перевірка заряду батареї триває приблизно 2 хвилини – якщо заряд батареї не падає після припинення заряджання, процес заряджання завершено.
ЕТАП 8: ІМПУЛЬС: відстежуйте напругу акумулятора та підтримуйте оптимальний заряд на рівні 95–100% за допомогою імпульсів зарядного струму.
ЗАСТОСУВАНІ СИСТЕМИ БЕЗПЕКИ:
Захист від перенапруги — захист активується, якщо встановлено напругу заряджання, відмінну від визначеного параметра.
Функція діагностики акумулятора - зарядний пристрій постійно контролює стан акумулятора.
Захист зарядного пристрою від перегріву: коли температура зарядного пристрою перевищує 150°C, зарядний пристрій припинить заряджання. Коли температура знизиться до 80°C або зарядний пристрій вимкнеться приблизно на 10 хвилин, акумулятор можна буде зарядити знову.
Захист від короткого замикання: коли в ланцюзі виникає коротке замикання, він автоматично зупиняє роботу. Про це сповістить довгий звуковий сигнал. Просто підключіть зарядний пристрій ще раз, виправивши встановлені клеми, після чого він знову автоматично зарядиться.
Захист від зворотного підключення: якщо клеми (+/-) помилково під’єднано в зворотному напрямку, зарядний пристрій сповістить вас періодичними довгими звуковими сигналами. Після правильного підключення терміналів заряджання відбудеться знову.